Vivago intézményekben

A nővérhívó, ami jelzi a demens betegek elkóborlását és csökkenti a decubitus kialakulásának arányát.

Csökkenti az ápolók terheltségét, hatékonyabbá teszi az ápolást.

Ismerje meg a Vivago intézményi megoldásokat!

Hogyan képes egy nővérhívó csökkenteni a decubitus kialakulásának arányát?

apolo_domival_214x214A miskolci Semmelweiss Kórház ápolási osztályán folytatott tanulmány eredménye szerint a Vivago nővérhívó rendszer használata 50%-kal csökkentette a betegbalesetek számát, és ugyanilyen mértékben a decubitus kialakulásának arányát.
A tanulmány során az ápolási osztályon felhasználták a rendszer által szolgáltatott állapot-adatokat és automatikus riasztásokat.

orvos_nenivel_150x150Ezen adatok felhasználásával készült az ápolási és forgatási terv, az automatikus riasztások segítették a váratlan helyzetek kezelését. A gyógyszeres terápiák hatékonysága javult, a betegek mobilabbá váltak, az ápolást végzők munkaszervezése hatékonyabbá vált. A betegek és a hozzátartozók elégedettsége nőtt.

A Vivago intézményi rendszerek felépítése, szolgáltatásai

A Vivago nővérhívó rendszer felépítése

A Vivago rendszer az alábbi elemekből épül fel:

  • a folyosókon elhelyezett bázisállomások;
  • hangkapcsolatot biztosító bázisállomások a betegszobákban;
  • elkóborlást érzékelő bázisállomások az ajtóknál;
  • mobil és helyhez kötött nővérhívó egységek;
  • elkóborlást jelző nővérhívó egységek;
  • diszpécserközpont szerver, helyi kialakítssal, vagy szolgáltatás keretében;
  • betegek állapot információit, jelzéseit megjelenítő, adminisztrációt biztosító felületek a nővérszobában, kezelői helyiségekben;
  • hívásokat megjelenítő mobil eszközök az ápolóknál;
  • hívásokat, státuszokat megjelenítő folyosói monitorok;
  • hívásokat jelző ajtó feletti lámpák.

Betegek, ellátottak állapotának követése a Vivago CARE segélyhívó karórával

A Vivago CARE segélyhívó karóra a csukló felületén végzett mérésekkel folyamatos információt szolgáltat az ellátottak funkcionális állapotáról.
Az óra által szolgáltatott adatok alapján látható az ellátottak nappali aktivitásának mértéke, az alvással töltött időszakok, az alvás minősége és mennyisége, a nappali és éjszakai aktivitás aránya, a napi ritmus. Jelezhetővé válnak az éjszakai ébredések, egyes túlmozgással járó, illetve a mozdulatlan állapotok.
Az óra információi kiválóan használhatók a rehabilitáció folyamatának nyomon követésére, az ápolási és a forgatási terv elkészítéséhez, a végzett terápiák funkcionális állapotra gyakorolt hatásainak nyomon követésére.
A készülék az óra levételének  jelzésével biztosítja a folyamatos viselést, nyomógombja mobil nővérhívóként működik.

Állapot információk, aktivitási görbék megjelenítése a nővérállomáson

A Vivago CARE órák által rögzített információk görbe formájában ellátottanként megtekinthetők, a funkcionális állapotot jellemző aktivitási, napi ritmus és alvás minőség-mennyiség adatok könnyen áttekinthetők. A megjelenő információk segítik az ápolási tevékenységet, és információkat szolgáltatnak a terápiák funkcionális állapotra gyakorolt hatásáról.

Demens betegek, ellátottak elkóborlásának érzékelése, jelzése, megakadályozása

Az ajtók közelében elhelyezett bázisállomások érzékelik a demens betegek, ellátottak közeledését. Az ajtó nyitása esetén a rendszer jelzést küld az ápolóknak, gondozóknak, vagy a kóborlással veszélyeztetett ellátott számára zárja az ajtót, míg a hozzátartozók, munkatársak szabadon közlekedhetnek.
Az ápolók, gondozók által viselt Vivago CARE órák, vagy intelligens nyomógombok lehetőséget nyújtanak, hogy az ápolóval, gondozóval érkező ellátott esetén a jelzések ne jelenjenek meg, az ajtók a kísérővel érkező ellátottak számára átjárhatók legyenek.

Mobil és helyhez kötött nővérhívó gombok

A Vivago rendszer lehetőséget nyújt mobil és helyhez kötött nővérhívó gombok kiépítésére. A mobil eszközk azonosítása ellátottanként, míg a helyhez kötött segélyhívók azonosítása szobánként, vagy ágyanként történik.
Mobil nővérhívóként a Vivago CARE óra, valamint az intelligens nyomógomb áll rendelkezésre. Mindkét eszköz endelkezik viselés érzékeléssel, automatikusan jelzi, ha a készüléket a beteg vagy ellátott leveszi.
A helyhez kötött nővérhívó elhelyezhető a betegszobába, a fürdőben, vagy bármely másik helyiségben, tetszőleges kiépítéssel.

Ápolók, ellátást végzők közvetlen értesítése

Az ellátottak állapotáról érkező automatikus jelzések, és a nővérhívások az ellátást végző ápolók, gondozók vezeték nélküli telefonjaira, vagy mobil eszközeire érkeznek.
A közvetlen értesítésnek köszönhetően az ellátást végzők azonnal a segítséget kérő ellátotthoz indulhatnak, nincs szükség a nővérhívó központ kezelésére, felesleges utak bejárására, amivel az ápolók, gondozók terheltsége csökken, munkavégzésük hatékonysága nő.

Kommunikáció az ellátottal nővérhívás esetén

A betegszobából érkező nővérhívások esetén a szobában elhelyezett bázisállomáson keresztül kihangosított beszédkapcsolat létesíthető a segítséget kérő ellátottal. A kihangosított kapcsolatnak köszönhetően a helyzetről maga az ellátott, vagy a szobatársak is tájékoztatást tudnak adni, a segítséget kérő már közvetlenül a jelzés után megnyugtatható.

Ápoló, gondozó megérkezésének és távozásának jelzése, ápolási, gondozási tevékenység naplózása

A nővérhívást követően, a szobákban elhelyezett egységeken keresztül egy gombnyomással jelzi az ellátást végző, hogy a szobába megérkezett. Az ellátás elvégzése szintén gombnyomással jelezhető.
A központ az ápolói, gondozói látogatásokat regisztrálja, időbeliségét rögzíti, kimutatásai a központról lekérhetők.
Mobil nővérhívó eszközök használata esetén a segítség megérkezése és az ellátás megkezdése az ellátást végzőnél elhelyezett mobil eszközzel jelezhető.
A Vivago információs rendszerének köszönhetően a munkatársak egyértelmű információval rendelkeznek, hogy mely hívások ellátása kezdődött meg, zárult le, vagy nem került még kezelésre.

Nővérhívások státuszának megjelenítése

A nővérhívások, jelzések, riasztások státusza megjeleníthető az ajtók felett elhelyezett státusz lámpákkal, a folyosókon, vagy nővérpult felett elhelyezett monitorokon, a nővérhívó központ termináljainak monitorain, valamint az ápolók, gondozást végzők mobil eszközein.
A lehetőségek közül Ön választja ki, hogy intézménye, munkamódszereik számára a megoldások mely konfigurációja a megfelelő.

Kiegészítés, bővítés lehetőségei a munkaszervezés, biztonság javítása érdekében

A Vivago rendszer tetszőleges számú további érzékelővel bővíthető, melyek az ellátás biztonságát, színvonalát emelik, a mukaszervezést javítják, támogatják.
Ilyen érzékelők lehetnek például:

  • ágyelhagyás érzékelők;
  • epilepszia érzékelők;
  • gyógyszerszekrény nyitás-zárás érzékelők;
  • egyéb külső érzékelő egységek.

Érdeklődés, kapcsolat

Kapcsolódó termékek

9 + 8 =

Vivago DOMI

teljeskörű otthoni biztonság

Vivago MOBILE

folyamatos információ, megnyugvás